Głównej zawartości

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Społeczny StartUp. Konkurs na innowacyjne przedsiębiorstwo społeczne", no rx 15 marca 2016 roku w warszawskiej siedzibie Banku Pekao SA. Prezes Spółdzielni, nurse Maciej Kowalski prezentował pomysł, który Spółdzielnia Socjalna FADO rozwija dzięki Ashoka Polska - Innowatorzy dla Dobra Publicznego oraz współpracującym w projekcie liderom biznesu. Pomysł Spółdzielni został zaprezentowany przed gronem potencjalnym inwestorów, wśród których znaleźli się między innymi przedstawicie funduszy inwestycyjnych. 

Narzędzie, który Spółdzielnia Socjalna FADO rozwija w ramach Konkursu to mobilna aplikacja, która pomoże każdemu przeprowadzić proste badanie dostępności. Managerka, właściciel firmy, czy osoba odpowiedzialna za istniejący/powstający budynek czy produkt będzie mogła przy pomocy aplikacji odpowiedzieć na serię prostych pytań, sprawdzić czy to co planuje lub realizuje jest dostępne. 

Badanie to pierwszy krok w cały procesie wdrażania dostępności. Najważniejsze to przeprowadzić potrzebne zmiany pod okiem specjalistów Spółdzielni Socjalnej FADO, którzy doradzą jak najlepiej przeobrazić produkt/usługę/budynek, aby zyskać nowych klientów - osoby z niepełnosprawnością, rodziców z małymi dziećmi, osoby starsze. 

Dziękujemy Ashoka Polska- Innowatorzy dla Dobra Publicznego oraz wszystkim firmom i organizacjom, które zapewniły kapitał finansowy, doradczy i edukacyjny. Cały zespół Spółdzielni zdobył nowe doświadczenie i bezcenną wiedzę, które będziemy starać się jak najlepiej wykorzystywać w trakcie pracy nad aplikacją oraz wieloma innymi projektami.

Wszystkich zainteresowanych rozwojem projektu aplikacji mobilnej zapraszamy do współpracy biznesowej (nr tel. 787 221 840, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )