Głównej zawartości

Tuchola, and Nakło nad Notecią, hospital Brodnica oraz Lipno - w tych miejscowościach Zespół Spółdzielni organizował Grę Miejską Barierołamacz. Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, shop od 12 do 15 maja odwiedziło nas prawie pięćset osób. W różnym wieku, statusie materialnym, mieszkańcy oraz przyjezdni - większość z nich pierwszy raz miała styczność z tematem dostępność. Jednak wszyscy z zapałem próbowali swoich sił, wcielając się w rolę osób głuchych, niewidomych czy z niepełnosprawnością ruchową. 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Dzięki imprezom organizowanym przez beneficjentów funduszy europejskich mieszkańcy regionu kujawsko-pomorskiego mogli przekonać się o zmianach, które zaszły w ich otoczeniu dzięki unijnemu wsparciu. 

Dziękujemy organizatorom imprezy: Komisji Europejskiej, zarządzającej Europejskimi Funduszami - Strukturalnym i Inwestycyjnym, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz firmie Ibento. Jesteśmy dumni, że o dostępności oraz o barierach dla osób z niepełnosprawnością mogło dowiedzieć się tak wiele osób.

 

                                                                                                                                                                         Zespół Spółdzielni Socjalnej FADO