Głównej zawartości

Konwenty Regionalne Osób z Niepełnosprawnościami odbywają się w wielu miastach w całej Polsce: w Gdańsku, prostate Warszawie, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, a także w Poznaniu. Są wydarzeniami towarzyszącymi przygotowaniom ogólnopolskiego Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie, który służyć ma dyskusji na temat jakości działań związanych z wdrażaniem postanowień Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Polsce, a co za tym idzie, uruchomieniu ogólnopolskiej debaty na temat nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. 

Celem Łódzkiego Konwentu Regionalnego będzie prezentacja Standardu Dostępności dla Miasta Łodzi. Dokument będzie zawierał informacje i rozwiązania planistyczne,  przyjazne osobom z ograniczeniami w mobilności i percepcji.

Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona Gra Miejska ?Barierołamacz? ?  symulacja niepełnosprawności. Każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę osoby 

niewidomej, niepełnosprawnej ruchowo i głuchej. Będzie można przejechać się na wózku, zamigać z głuchym urzędnikiem/lekarzem, napisać krótki tekst w specjalnych rękawicach oraz z zasłoniętymi oczami i przy pomocy białej laski przejść krótką trasę.

Termin: 22 czerwca 2016 roku

Miejsce: Sala Plenarna 017 Instytutu Fizyki na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, Budynek B14 i B15 ul. Wólczańska 219

Udział jest bezpłatny

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o Konwencie w języku migowym